Ambasadorzy Rapu

Ambasadorzy Rapu

Ambasadorzy Rapu (Casting) – 15.05.2014

W dniach 14 – 17 maja 2014r. na terenie Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz nowej siedziby Muzeum Śląskiego odbył się, organizowany przez Agencję promocji, kultury i rozrywki UPSTREAM oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach festiwal Big Up! Urban Session.

Projekt Big Up! Urban Session to cztery dni warsztatów artystyczno-sportowych poświęconych „ulicznym” subkulturom.

Jednym z elementów projektu są organizowane przez Fundację Pomocy Dzieciom “ULICA” oraz Fundację „Dobrzy Ludzie Dzieciom” castingi muzyczne w dziedzinie RAP. Ich zadaniem jest wyłonienie spośród dzieci i młodzieży, mających utrudniony start w życie i małe możliwości realizacji swoich pasji , najzdolniejszych raperów. Nagrodą jest występ w trakcie koncertu finałowego „Big UP” oraz nagranie profesjonalnych teledysków. Przesłuchania odbyły się dnia 15 Maja w klubie Arkady przy ulicy Bogucickiej 14a w Katowicach w dniach.

W castingu zaprezentowały się dwie grupy wiekowe od 10-18 oraz 19-25. Wszyscy uczestnicy reprezentowali wysoki poziom więc wybór osób przez jury był bardzo ciężki. W jury zasiadali – Tomasz Donocik (DONO TEWU), Michał Bartkowski (BARTEK BORUTA), Daria Pyka (CARMA), Barbara Miś – Niezależny krytyk muzyki Hip Hop.

Uczestnicy, którzy zajęli pierwsze miejsca w castingu „Ambasadorzy Rapu” otrzymały nagrody w postaci teledysku ufundowane i realizowane przez firmę „GULIwer Filmy” oraz „HALX Film Studio”

Oficjalny Facebook – www.facebook.com/ambasadorzyrapu